olvasás: 3 perc
Beszámoló a MAJOSZ Járműipari Konferenciáról
A Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetsége (Majosz) október 6-án rendezte meg az év egyik legfontosabb járműipari rendezvényét a ZalaZone tesztpálya helyszínén , ahol a TIER 1-3 beszállítók részvételével megbeszélték az iparág aktuális problémáit és trendjeit. A hibrid konferenciát közel kétszázan élőben, sokan pedig a monitorok mögött távolról követték figyelemmel.

A Majosz célja, hogy a hazai járműipar növekedése fenntartható legyen a jövő generációi számára, ezért aktuális és jövőbemutató témákat dolgoznak fel szakértők, kormányzati szereplők és vállalatvezetők segítségével, elsősorban a kkv szektor fejlesztése érdekében. Az új piaci kihívásokra tekintettel a Majosz kiemelt figyelmet fordít az innováció, a digitalizáció és az egyéb hozzáadott értéket teremtő területekre (például gyártás, értékesítés, marketing, márkaépítés).
A STRATIS először vett részt ezen a konferencián, melyet ötödik alkalommal tartottak meg. Érdekes és hasznos beszélgetéseket folytatottunk a vállalatok digitalizációjáról és arról, milyen eszközök állnak a vállalatok rendelkezésére a kihívások leküzdése és eredményességük növelése érdekében.
Az ötödik, jubileumi konferenciát Nyirő József nyitotta meg, aki a mintegy kétszáz jelenlévő vendég mellett külön köszöntötte Nagy Ádám helyettes államtitkárt (TIM), Vígh László miniszteri biztost, Balaicz Zoltánt, Zalaegerszeg polgármesterét. A résztvevőket videoüzenetben üdvözölte Palkovics László technológiai és ipari miniszter, aki megerősítette, hogy a magyar kormány célja, hogy Magyarországon ne csak alkatrészeket és autókat gyártsanak, hanem kiemelt szerephez jusson a kutatás-fejlesztés is. Több mint 10 ezer járműipari mérnök jelzi, hogy jó úton haladunk, 800 fölötti a járműiparban jeleskedő cégek száma, amelyek a magyar GDP 13-15 százalékát adják. A miniszter hozzátette, hogy a magyar járműipari innováció kiemelt terület a kormány számára. Az innovációs kiadások 2021-ben 900 milliárdot is meghaladták, 2010-hez képest megduplázódott az innovációban tevékenykedők száma.
A szerzőről

Géró Péter a Stratis társalapítója. Karrierjét a Pannonnál kezdte; rendszerfejlesztési és implementációs projektvezetési és szakértői feladatoktól jutott el a döntéstámogatási és adattárház-alapú fejlesztésekért való teljeskörű felelősségig. Tanácsadóként az elmúlt tizenöt évben elsősorban a telekommunikációs iparban, állami vállalatoknál valamint központi közigazgatási és hatósági területeken látott el sokrétű stratégiai tanácsadói, projektvezetési, minőségbiztosítási és szakértői feladatokat. Kereskedelmi igazgatóként a Stratis fejlesztői üzletágának szolgáltatásait képviseli.